پربازدیدهای هفته

پربحث‌ها

نگاه شما

عبور اولین رکاب‌زن از قطب جنوب +عکس

"ماریا لجیستارم" اولین فردی است که توانست با استفاده از یک سه چرخه دستکاری شده مسیری 800 کیلومتری را روی قطب جنوب طی کند.

رکاب زنجویبار نیوز- به گزارش باشگاه خبرنگاران، دوچرخه سواران از جمله کسانی هستند که با وسیله خود به همه نقاط زمین سفر کرده اند، از کوه های صخره و آتش فشان ها تا امروز که حالا پای آن ها به قطب جنوب با سرمای بیش از حد و شرایط سخت خود باز شده است.

صبح امروز سفر اولین رکاب زن به قطب جنوب پس از 10 روز و عبور از مسیری 804 کیلومتری به پایان رسید تا نامش به عنوان اولین رکاب زنی که از لبه قاره قطب جنوب تا دقیقا مبدا آن را طی کرده است وارد کتاب رکوردهای گینس شود.

"ماریا لجیستارم" اولین فردی است که به این عنوان دست پیدا کرده است. این خانم ماجراجو اصلیت بریتانیایی دارد و در طی این مسیر توانست دو رقیب خود را نیز شکست دهد. این سه نفر مسابقه را 10 روز پیش آغاز کرده بودند تا اینکه ماریا توانست با سرعت به خط پایان برسد.


این خانم 35 ساله از یک سه چرخه دستکاری شده استفاده می کرد و در طول راه شرایط سختی را تحمل کرده است. یکی از این موارد به گفته خودش یخ زدن عرق پا درون پوتین بوده است که او را از انجام هر حرکتی باز می داشته است.

او در این مدت با گرم کردن برف ها زندگی کرده و خوراکی خاصی را همراه خود نداشته است. به گفته  ماریا او برای آمادگی این سفر روزانه  3 تا 4 ساعت با شکم خالی ورزش می کرده است تا بدنش به گرسنگی و سوزاندن چربی ها عادت کند.

اضافه کردن نظر

1. لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2. "جویبارنیوز" از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
3. با درج رایانامه می توانید از منتشر شدن دیدگاه خود مطلع شوید. لازم به ذکر است، رایانامه شما مخفی خواهد ماند.

ایمیل مستقیم: info@jouybarnews.com *** شماره پیامک: 30 27 26 5000


به بالا