پربازدیدهای هفته

پربحث‌ها

وبلاگستان

وبلاگ قلمدون

کجای دنیا زنان مخالف کشور؛ ‌زنان فعالند !؟

وبلاگ آهستان

کاپیتولاسیون در لباس هماهنگی!

وبلاگ : شراره ها و شکوفه ها

استعفا از خدمت صادقانه

وبلاگ : رهروان کوثر

نه دی تجلی حرب لم حاربکم

وبلاگ :حضرت فاطمه سلام الله علیها راز آفرینش

مرز توسل و شرک

نگاه شما

به قلم مدیر مسئول/

اگر بار گران بودیم، رفتیم... / خیانتی که ما نکردیم

TATILIپایگاه خبری–تحلیلی جویبار به دلیل برخی مشکلات یک هفته از دسترس عموم خارج می‌شود و بعد از آن تاریخ با رویکردی متفاوت به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 

 

 


« جویبار »- به اطلاع مخاطبان گرامی می‌رساند پایگاه خبری –تحلیلی جویبار به دلیل برخی مشکلات و حواشی به وجود آمده - به مدت ۵ روز بعد از انتشار این خبر-  یک هفته از دسترس عموم خارج شده و بعد از آن تاریخ با رویکرد و محتوایی متفاوت در قالب مجله خبری در زمینه پوشش اخبار ایران و جهان غیر از شهرستان جویبار و آموزش آشپزی، گیاهان دارویی از جمله کدو تنبل و خواص آن‌ها،  مد لباس و... به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

تحریریه جویبار از تمامی مخاطبان؛ به ویژه نخبگان و فرهیختگان شهرستان جویبار که در این مدت با نصایح دلسوزانه و کارگشا و همچنین ارسال یادداشت همراه ما بوده‌اند صمیمانه تشکر و برای این تغییر رویه عذرخواهی می‌کند.

باید برای کسی مرد که حداقل برایمان تب کند

پایگاه خبری جویبار از ابتدای فعالیت سعی در انعکاس اخبار صحیح، متقن و انتقاد راهگشا و کار‌شناسی شده از فضای فرهنگی شهرستان داشت، که شاید در حال حاضر بتوان با اتفاقات ناگواری که اخیرا در شهرستان افتاده، زنگ هشداری را که این پایگاه در چند ماه گذشته به صدا در آورده بود،بهتر فهمید و دم خروس مدعیان کار فرهنگی را که بیرون زده مشاهده کرد.

این مسئله تا جایی اهمیت پیدا می‌کند که حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی تقوی فرد رییس کل دادگستری استان مازندران در بازدید از حوزه قضایی شهرستان جویبار (اینجا) ضمن اشاره به نام گذاری سال جدید به اقتصاد و فرهنگ، بر استفاده از ظرفیت ائمه جمعه به عنوان مدیران اجتماعی در ارتقای فرهنگ عمومی و پیشگیری از وقوع جرم تاکید کردند. و این یعنی آن‌چه ما فریاد می‌زدیم و انگشت و ماه؛ سوا می‌کردیم(اینجا) و (اینجا)، این بزرگواران نیز به آن رسیده‌اند و باید کار فرهنگی با برنامه و ریشه‌ای انجام شود نه با شعار و...

در پیشینه تیم پایگاه خبری جویبار می توان گفت، قبل از شروع فعالیت این پایگاه، تیم جویبارنیوز با سایت‌ها و شهرستان‌های مختلف همکاری می‌کرد، اما ترجیح داد با کم کردن فعالیت‌هایش در دیگر شهر‌ها برای شهر و فرهنگ خود تلاش کند -یکی از نمونه‌های آن انعکاس بسیار وسیع این خبر (اینجا) در رسانه‌های خبری است- و در این مدت با رد بسیاری از پیشنهادات کاری، به عهدی که با مخاطبان و همشهریانش بسته بود، پایبند ماند؛ اما به قول معروف باید برای کسی مرد که حداقل برای شما تب کند.

خوشحالیم در این مدت فعالیتمان در شهرستان، نه از فردی پولی دریافت کردیم و نه سنگ کسی را به سینه زدیم و نه برای خوشایند احدی یا ترس از مسئولی مصلحت اندیشی کردیم و -جز در برابر خدا - نه در مقابل کسی سر خم نمودیم، اما باور داشته باشید کار کردن در این فضا و مستقل بودن (اینجا) بسیار سخت است. بدون هیچ گونه حمایت مادی و معنوی، اخبار شهرستان را انعکاس دادن و این گونه مورد بی‌مهری قرار گرفتن، دل شیر می‌خواهد و جیب پر پول.

متاسفانه از نوع برخورد با پایگاه خبری جویبار می‌توان این برداشت را کرد که بعد از سال‌ها سکوت خبری در شهرستان جویبار این پایگاه، حاشیه امن برخی افراد را به خطر انداخته است که اینگونه سعی در تخریب این پایگاه خبری می‌کنند، که تا حال جز انتشار واقعیت‌ها و مطالبه‌های به حق مردم کار دیگری انجام نمی‌داد و جای تاسف دارد در شهرستان کوچکی همانند جویبار مسائلی وجود دارد که مردم نامحرمند!

جالب‌تر از همه خبر مضحک شکایت شهرداری جویبار از این پایگاه خبری به اتهام نشر اکاذیب بود، و آن هم به خاطر این خبر (اینجا) که موجب سرافکندگی تحریریه جویبار برابر دیگر عوامل رسانه‌ای شد. سر افکندگی از این بابت که ارگان عمرانی شهری که به حداقل و حدود مسائل حقوقی خویش واقف نیست چگونه می‌خواهد به ساماندهی شهر بپردازد؟

شهرداری باید به این نکته توجه کند، - آن گونه که قبلا نیز اشاره کرده بودیم(اینجا) و (اینجا) - پرداختن به مسائل حاشیه‌ای در مجموعه‌ای که با پول بیت‌المال اداره می‌شود آن را از اصل خود دور می‌سازد. پایگاه خبری جویبار برای تضعیف شهرداری نیاز به نشر اکاذیب ندارد، اخبار دیگری بود که با انتشار آن هم می‌توانستیم جذب مخاطب کنیم و هم وارد بازی‌های سیاسی شویم، اما هیچ‌گاه به آن نپرداخته و نخواهیم پرداخت؛ از نحوه انتخاب شهردار توسط شورای اسلامی شهر (اینجا) گرفته تا تجمع برخی کسبه جمعه بازار مقابل فرمانداری جویبار که به خاطر عمل بدون برنامه و عدم دور اندیشی شهرداری در یکی از جمعه‌های پایانی سال -بعد از درج خبری که جویبارنیوز هشدارش را داده بود- بوده که امنیت شهر را دچار خدشه کرد.

نوشتن از آنچه که بر عوامل این پایگاه گذشت مثنوی هفتاد من می‌خواهد که از حوصله خارج است؛ این چند خط را هم تنها برای مخاطبانی که هنوز نسبت به این پایگاه لطف دارند و خواستار توضیح بودند نوشتیم، همین قدر سخن را کوتاه می کنیم که علی رغم نشست‌هایمان با متولیان امور، قبل از شروع کار پایگاه جهت همکاری فرهنگی؛ نه تنها مددکاری برایمان یافت نشد، بلکه همیشه در هر عرصه‌ای خود را تنها می‌یافتیم و حتی در بعضی موارد می‌بایست خودمان را برایشان اثبات می‌کردیم.

در پایان نیز از تمامی کسانی که همیشه همراه ما بودند تشکر می‌کنیم، از جمله فرهیختگان شهرستان جویبار که همچنان همراه این پایگاه هستند و فرماندار سابق آقای نیک‌نژاد که از شروع فعالیت حامی و مشوق این پایگاه خبری بودند. و همچنین تشکر ویژه داریم؛ از سه دوست و برادر گرامی آقایان (ب) ، (م) و (ر) که به دلیل‌‌ همان ایجاد حاشیه که رسم برخی مسئولان این شهرستان هست، از بردن نام آن بزرگواران خودداری می‌کنیم و حضورا مراتب قدردانی خود را بجا خواهیم آورد.


خیانتی که ما نکردیم

فعالیت پایگاه خبری جویبار را با سخنی از اماممان شروع کردیم و با سخنی دیگر از این پیر فرزانه پایانش می‌دهیم.

«نقش مطبوعات در کشور‌ها منعکس کردن آرمان‏های ملت است. مطبوعات باید مثل معلمینی باشند که مملکت را و جوانان را تربیت می‌‏کنند و آرمان ملت را منعکس می‌‏کنند. در مملکتی که آن همه خونریزی شد و آن همه ملت ما خون دادند تا اینکه یک جمهوری اسلامی موافق آراء اکثریت قریب به اتفاق محقق شد و دست خائنین کوتاه گردید و دست چپاولگران قطع شد، اگر ـ مطبوعات ـ در مطبوعات بخواهند باز به پشتیبانی از جنایتکاران و خیانتکاران چیزی بنویسند، این مطبوعات ما نیست، این خیانت است. باید مطبوعات آنچه که ملت می‌‏خواهند بنویسند، نه آنچه که برخلاف مسیر ملت است مع الاسف در بعضی از مطبوعات چیزهایی که برخلاف مسیر ملت است و برخلاف آمال جامعه ملت است منعکس می‌‏شود و ما تاکنون به مسامحه رفتار کرده‏ایم و من امیدوارم که مطبوعات را خود صاحبان مطبوعات اصلاح کنند.»
۲۶/۲/۵۸ ـ بیانات امام خمینی (ره) در جمع کارکنان کیهان، صحیفه نور، ج ۶، ص ۱۹۱.

 

به پایان آمد این دفتر         حکایت همچنان باقی است...

نظرات  

+8 # مانی 1393-02-29 16:27
چیز واضحی بود که بالاخره بساططتون رو جمع میکنن اگه غیر ازاین بود تعجب می کردیم.خیلی وقت پیشا منتظر این بودیم بالاخره اینجا جویبار هس خیلی متفاوته نقدپذیری وجود نداره تو جویبار.
بازهم تشکر میکنیم که تا اینجا برای شهر ما زحمت کشیدید خداقوت جویبارنیوزی ها
پاسخ | گزارش به مدیر
+6 # شیما 1393-02-29 16:39
شهرداری شکایت کرده؟از اقای بخشی که ادم تحصیلکرده هس بعید بودش
پاسخ | گزارش به مدیر
0 # محمدی 1393-02-30 08:34
چقدر شلوغش می کنید، چه ربطی به تحصیلات داره، سایتی که حتاکی می کنه درش رو باید تخته کرد، تا عبرتی باشه برای دیگران
پاسخ | گزارش به مدیر
0 # Guest 1393-02-30 16:53
کلمه حتاکی در لغت نداریم و غلط است و درستش « هتاکی» است یعنی با های « دو چشم» است
پاسخ | گزارش به مدیر
+3 # مصلحی 1393-02-30 17:37
آدمی که املاش رو بلد نیست، فکر میکنم بره ابتدایی درس بخونه بهتره، و اینجا نظر نده و شهردار ما هم عجب مدافعان تحصیلکرده ای داره!
پاسخ | گزارش به مدیر
0 # Guest 1393-02-30 00:50
سلام
ااين هم فيلم جديد شماست.كلا خوب بازي مي كنيد
پاسخ | گزارش به مدیر
+5 # شهروند 1393-02-30 08:36
با سلام و خدا قوت محضر کارکنان جویبار نیوز و همه کسانی که با این سایت سر و کار دارند. مشکل اینجاست که متاسفانه نهادها و جامعه ما هنوز نتوانسته اند با نقد ها کنار بیایند. شاید چند سالی باید بگذرد تا با این مسائل کنار بیائیم. هر چند که این کار را جریان آزاد رسانه انجام می دهد. باید بچشد عذاب تنهایی را آنکه ز عصر خود فراتر باشد
پاسخ | گزارش به مدیر
+4 # علی شیرازی 1393-02-30 12:25
مدیرمسئول محترم سایت جویبار نیوز
باسلام
احتراما ضمن تشکر از زحمات شما ودست اندر کاران خدوم سایت به استحضار می رساند عمدتا وظایف هر رسانه خبری علاوه بر اطلاع رسانی ، نقد منصفانه است . نقد نه برای تخریب بلکه حرکتی اصلاح گرایانه برای تغییر وضعیت نامطلوب موجود به سمت وضعیت مطلوب است بنابراین نباید نقد را با تخریب به یک معنا گرفت. از طرفی هم ظرفیت های مدیران متفاوت است و مسئولین باید بدانند که در مقام وکسوت مسئولیت باید پاسخگو باشند. بنده به غیر از یک مورد با کلیات عملکرد سایت موافق بودم . به هرحال آرزوی موفقیت برای شما عزیزان رادارم،امیداست با همفکری و همدلی و ایجاد فضای نقادی و پاسخگویی منصفانه در جهت اعتلای شهرستان وخدمتگزاری به مردم شریف موفق باشیم.
پاسخ | گزارش به مدیر
+2 # فاطمه 1393-02-30 19:16
سلام وخشته نباشید به همه جویبارنیوزی ها.من خودم چند ماه هس که با سایت شما اشناشدم وخوشحال شدم که همچین سایتی توجویبارهس که نمیذاره حق ما پایمال بشه حداقل باعث ترس مسولین شده الان هم ناراحتم که اینجوری دارید میرید.
پاسخ | گزارش به مدیر
+2 # نینا شفیعی 1393-02-31 16:33
متاسف شدم سایت شما را همیشه میخواندم برایم مهم نبود که جویبار را ندیدم اما از طریق شما شناختم متاسفانه وب من هم در مهر 92 فیلتر کردند اگر باز راه اندازی کردید به من ایمیل بزنید موفق باشید
پاسخ | گزارش به مدیر
+1 # متاسف 1393-02-31 18:18
خداوند قومی را تغییر نمی دهد مگر اینکه خودشان بخواهند.
این قضیه حکایت ماجویباری ها هستش که تا خودمون نخایم وضع همینه مسولین اینجوری ما برخورد می کنن شهرداری که خودش [......]رو کار اومده اینجوری شاخ و شونه میکشه مقصر خود ما جویباری ها هستیم که به اینا اعتماد میکنیم
باسلام و احترام
ضمن تشکر از مخاطب گرامی؛ بخشی از این دیدگاه ویرایش شد.
پاسخ | گزارش به مدیر
0 # كريمي 1393-02-31 22:09
ما كه چيز خاصي نديديم تو اون خبر,لازمه شهرداري كمي ظرفيت داشته باشه,يعني شهردار از الان مي خواد منتقدين روزندوني كنه!?
واي به حال ما مردم جويبار
پاسخ | گزارش به مدیر
0 # Guest 1393-03-01 09:18
شما که خودتون ظرفیت ندارید، بیجا کردید که سایت راه انداختید، و حالا این طوری هوچی گری می کنید
پاسخ | گزارش به مدیر
+2 # محمد 1393-03-01 12:51
بی ادب
پاسخ | گزارش به مدیر

اضافه کردن نظر

1. لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2. "جویبارنیوز" از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
3. با درج رایانامه می توانید از منتشر شدن دیدگاه خود مطلع شوید. لازم به ذکر است، رایانامه شما مخفی خواهد ماند.

ایمیل مستقیم: info@jouybarnews.com *** شماره پیامک: 30 27 26 5000


به بالا